Zbita, pęknięta matryca – naprawa, wymiana

Zbita matryca

Uszkodzona matryca to jedna z najczęściej występujących usterek występujących w laptopach. Jako, że matryca to bardzo delikatny element, to podczas upadku nie ma szans na ratunek i matryca nadaje się do wymiany w naszym serwisie komputerowym.

Przyczyn rozbicia matrycy może być wiele. Najczęściej dochodzi do niej w wyniku upadku z wysokości. Po upadku obraz matrycy może się rozlać, lub być czarny. Może też pokazywać podłużne lub poprzeczne linie. Matryca może pęknąć, obraz może migotać lub być nieczytelny. Czasem pojawiają się tzw. bad piksele. Takie objawy uniemożliwiają pracę na laptopie.

Ważne jest, żeby nie naprawiać uszkodzeń matrycy na własną rękę, gdyż można niechcący spowodować zwarcie na płycie głównej.
Kluczowym jest też dobranie odpowiedniego typu matrycy do danego laptopa, ponieważ matryce w laptopach różnią się rozmiarem, rozdzielczością, typem taśmy sygnałowej.

Nasz serwisant dobierze dla Państwa matrycę, przeważnie wystarczy tylko model laptopa, jednakże prze każdą wymianą, sprawdzamy model matrycy.