Czyszczenie i konserwacja komputera

Czyszczenie komputera Olsztyn Komputer stacjonarny, laptop czy serwer? Sprzęt pracuje w domu czy w firmie? Każdy z nich prędzej czy później padnie ofiarą kurzu, pyłu, brudu i wszystkiego co w stanie jest wciągnąć w głąb obudowy wentylator komputerowy.

Układ chłodzenia czy to w laptopie czy komputerze stacjonarnym ma za zadanie odprowadzanie nadmiaru ciepła z podzespołów komputerowych takich jak procesor, karta graficzna, chipset. Jeżeli wentylator jest zabrudzony lub co gorsza w ogóle nie pracuje, temperatura na procesorze czy innym układzie scalonym drastycznie rośnie. Prowadzi to do wyłączeń komputera a finalnie niestety do uszkodzenia sprzętu.

Ważne jest aby układ chłodzenia w laptopie czy komputerze był drożny, pasty termoprzewodzące wymieniane systematycznie, a wentylator pracował cicho i optymalnie.

Dobrą praktyką jest sprawdzanie i konserwacja układu chłodzenia w komputerze przynajmniej raz do roku.

Jeżeli w Państwa komputerze wentylator pracuje głośno, wydaje dziwne dźwięki a komputer po kilku minutach samoistnie się wyłącza, warto zlecić przegląd układu chłodzenia naszemu serwisantowi.